A törp tudomány kicsit lehúzott a föld alá, de most térjünk vissza a felszínre, füves mezőkre, fehér falakra.
Eowyn
A “Gyűrűk Urában” jelenik meg először. Éorl Házának szülötte. Théodwynnek, Théoden húgának és Éomundnak a lánya, húga Éomernek, Théodennek unokahúga. Amikor csupán három éves volt, az apját megölték egy orkokkal vívott harcban, anyja pedig belehalt a gyászba. Éowynt és Éomert nagybátyjuk saját gyerekeiként nevelte.
Éowyn depresszióba esett, mivel csatában akart hírnevet szerezni – valószínűleg nemessége miatt – de nőként Edorasban kellett végeznie. Éowyn szerelmes lett Aragornba, azonban hamarosan kiderült, hogy Aragorn nem viszonozhatja szerelmét -habár Aragorn nem említette eljegyzését Arwennel-. A Dúnadán azt sem engedte, hogy Éowyn vele tartson a háborúba. Aragorn azt mondta neki, hogy az ő helye az embereivel van, vállalnia kell Rohan irányításának terhét, amíg Théoden háborúba vezeti a rohani hadsereget.
A viszonzatlan szerelem bánata miatt, és azért, mert csatában akart elesni, Éowyn férfinak álcázta magát, és a Dernhelm álnevet használta, hogy elmehessen a rohani lovasokkal a Pelennor mezei csatába. Magával vitte lován Windfolán, Trufát is, akinek azt parancsolták, maradjon ki a ő is a csatából.
Théodred
Théoden király egyetlen gyermeke. Anyja, Elfhild a királyné belehalt a szülésbe és Théoden nem nősült újra. Eowyn, Éomer és Théodred testvérként szerették egymást.
A Gyűrűháború során, Gríma „a kígyónyelvű” Théoden tanácsosa, -Sarumán kémje- , Théodredet vesztes csatába hajszolta ahol elesett.
Théodredet Medusselsd -Aranycsarnok- dombjának lábához temették, Rohan királyi házának nemes uralkodói mellé, hol virágzik a „Gondoljrám virág”…
Dúnhere
Dúnhere az akit a filmekből biztos nem ismertek. Lovasvég egy Kapitánya volt aki akkor érkezett a történetben amikor Théoden összehívta Rohan összes lovasát. Dúnhere, Théodennel együtt elesett a Pelennori csatában.
Imrahil herceg
Dol Amrothban él a déli númenoriak legnemesebb hercegi családja. A hercegség Edhellond tünde kikötőjének közelében terül el. A tünde hajók onnét indultak el Középföldéről Tündehonba. Dol Amroth gyönyörű tornyának csúcsáról emberek és tündék egyaránt messzire ellátnak a tengeren. A hattyú volt címerük és lovagjai messzeföldön hírhedtek voltak, és elitnek számítottak. A Gyűrűháború után Dol Amroth kicsi, de erős tartomány volt, ami felett Imrahil herceg uralkodott, s nyüzsgő kikötője tele volt halászcsónakokkal. Éomer találkozott Lothíriel hercegnővel, Imrahil Dol Amroth-i herceg lányával, mialatt Gondorban tartózkodott, és össze is házasodtak. Gyerekük született, Szépp Elfwine, aki apját követte a trónon Éomer halála után a Negyedkor 63. évében. Trufa és Pippin a Megyéből Rohanba utaztak Éomer kérésére és mellett voltak, amikor meghalt.
Beravor & Eleanor
Az van hogy ezeknél a karaktereknél jó mélyre nyúltak a kártyatervezők és ez tetszik. Ez a két hős még egyedibb mint Dúnhere ha figyelembe veszem hogy saját emlékezetből semmi nem jut eszembe róluk kivéve hogy Samu lányát Eleanornak hívták de ez távol áll ettől. Keresés alapján még nem találtam sok információt róluk. Feltételezni tudom hogy a „Gyűrű keresésében” lesznek valahol. Beravor valószínűsíthető hogy egy megmaradt kósza, ráadásul nő ami szerintem elég eredeti dolog a karakterben. Eleanor–ról megtaláltam egy írást ami a teljes nevére utal, Butternuts Eleanor Tremayne -vagy szabadfordításban Vajdió- és hogy egy gondori nemes, bár az a lapon is rajta van. Majd nyomozok és bővítem ezt a részt… végül ez a FFG kitalált karaktere egy korábbi LOTR játékából.
Szembesítés
Kezdjük a rohaniakkal. Eowyn–ről egyáltalán nem akartam írni mert szinte nincs olyan amit ne tudnátok róla, de eszembe jutott hogy az ő lapján is egy kifejezetten jó képesség társul a szerepéhez. Eowyn akaratereje 4, ami magas. Ezt még megdobja az eldobott lapok száma/fő. Ha többen játszunk akkor rengeteget kap és ha még van rajta lap ami +1 akaraterőt ad akkor már biztosan fel tud szabadítani 2 hőst a questelés alól. Szóval a történetben is Eowyn akaratereje megrendíthetetlen, ez nem kérdés. Theodred a király fia. Ha questre áldozzuk akkor ad nekünk egy errőforrást bármelyik hősre. Ez ebben a játékban aranyat ér, akár egyedül vagyunk akár többen. Királyfi létére leadership szférában ez a képesség való neki. Én se tudnék jobbat kitalálni. Dúnhere szerintem sokak kedvencévé tette képessége. A rohani kapitány bárkit megtámad a stagingben és ilyenkor +1t.sebzést is kap. Ez nagyon jó nekünk mert ez nem számít engagelésnek és így az ellenség nem támad ránk. Ha van engage effektje, az sem érvényesül. Hát egy kapitánynak legyen ilyen képessége ha már spiritben van. Imrahil herceg olyan mint Aragorn ahogy a kiegészítő ismertetőben is olvashattuk, eltérve pár aprósággal. A híres Dol Amroth királyság hercege egyel csekélyebb életereje Aragorn–énál és egy segítő halála után újra készen áll. Beravor és Eleanor lapjaihoz sajnos nem tudok történetet fűzni és összehasonlítani de annyit mondhatok hogy Beravor kószaként nagyon hasznosan segít minket vagy bárki mást laphúzással. Ez szerintem teljesen elfogadható egy Dúnadántól. Eleanor gondori-nemes és nem semmi képessége van. Megmenthet minket a nemkívánatos “when revealed” hatásoktól. Életmentő tud lenni pl. egy “sebezz kettővel minden lefárasztott hőst”.
Talán ez egy üresebb cikk lett, de leírtam amit kilehetett hozni belőle. Vannak, lesznek ilyen hősök akik nem nagyon mozgatják meg a fantáziánkat de lesznek nagy kedvencek is akiket alig fogunk kivárni. Én már nagyon kiváncsi vagyok Éomer-re vagy Elrondra de méginkább egy Gil-Galad kaliberű hősre. Na de ez még a jövő zenéje és menjünk szépen sorjában. Remélem azért valamennyire ez a cikk is elnyeri tetszéseteket.
Legutóbbi hozzászólások